Bolesny wrzód w miejscu intymnym: co robić?

Mam problem, po ostatnim badaniu cytologii pojawił mi się bolesny wrzodzik między łechtaczką a wargą sromową, bolało strasznie – jak się gromadziła ropa tam przez kilka pierwszych dni. Poszłam do lekarza, a on powiedział, że nic nie widzi, w sumie żadnych zmian wizualnych nie było, ale ja czułam to bardzo. Po kilku dniach, po prysznicu, jak sprawdzałam nacisnęłam delikatnie i wyszła niezła ropa, poczułam ulgę, zasmarowałam maścią ichtiolową, ale problem w tym, że czuję, że znowu mi się coś tam buduje :((( jestem zrozpaczona. Boli mnie nawet przy siedzeniu:( nie wiem co począć :(

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Pobieranie badania cytologicznego raczej nie miały wpływu na powstawanie zmian – badanie cytologiczne polega na pobraniu wymazu z szyjki macicy, przy pobieraniu materiału nie powinno dojść do mechanicznych urazów, więc jest to raczej zbieg okoliczności.

Powstałe zmiany mogą być wynikiem zaczopowania ujść gruczołów, które licznie występują w tej okolicy. Jeżeli dojdzie do nadkażenia zaczopowanego gruczołu, może do objawów dołączyć się jeszcze gorączka.
Niestety konieczna jest ponowna wizyta u lekarza, najlepiej ginekologa. Proszę się nie zniechęcać, przyczynę dolegliwości trzeba wyjaśnić.

Pozdrawiam.