Białe plamy na ciele a niedoczynność tarczycy

Witam Choruje na niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox 25od roku, niestety jeszcze czekam na wizytę u endokrynologa, ale nie o tym chciałam pisać, jednak to może mieć związek z tym o co chcę spytać. Od jakiegoś czasu zauważyłam na ciele pojawiające się białe pkamki, mam je na rękach, nogach i brzuchu. Dodam, że nie opalam się nadmiernie, jednak nie unikam słońca a na solarium nie chodzę. Wiec od czego te plamki mi sie pojawily ? Czy to ma jakis zwiazek z choroba ? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Dzień dobry,

Objawy, które Pani zgłasza mogą sugerować wystąpienie bielactwa nabytego (vitiligo). Jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym i może współwystępować z chorobami tarczycy, w tym z niedoczynnością tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto (jest to również choroba z autoagresji). Proszę udać się do dermatologa, aby potwierdził rozpoznanie i zastosował odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam

Marek Derkacz