Białe pryszcze na członku - nie wiem, co mam zrobić

Witam. Mam 18 lat i jestem przed pierwszym stosunkiem z kobietą. Na mosznie, w miejscach w których wyrastają włosy, mam białe krosty, ale czytałem, że to jest normalne. Niepokoi mnie natomiast, że takie same (przynajmniej bardzo podobne) krosty mam na całym penisie. Można je bez problemu wycisnąć (biała wydzielina podobna do pryszcza), lecz krosta zostaje i ponownie napełnia się tą substancją. Na jego części od strony pępka mniej i niektóre z czarnymi kropkami na środku. Natomiast od strony jąder, na całej długości, po sam czubek napletka (te przy samej górze różnią się nieco od pozostałych i podczas wyciskania bolą). Nie wiem co z tym robić, to jakaś choroba? Boję się iść z tym do lekarza.

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą mieć charakter zaskórników. Zmiany takie występują na skórze bogatej w gruczoły potowe i łojowe. W czasie dojrzewania dochodzi do zwiększenia aktywności tych gruczołów, co może predysponować do tworzenia zaskórników.
Aby określić dokładną przyczynę, konieczne jest badanie dermatologiczne. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Być może wskazane będzie wdrożenie antybiotykoterapii. W tej chwili bez dokładnego badania nie można nic więcej powiedzieć.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.