Biały śluz z pochwy i swędzenie a ciąża

Witam serdzecznie . :) Mam na imię Klaudia mam 18 lat , mam duży problem i nie wiem co z nim zrobić , więc proszę Waszą redakcję o pomoc. Mam nie regularny cykl miesiączkowania , mój ostatni cykl miesiączkowania zaczął się 25 lipca (pierwszy dzień cyklu) . Ostatnio współżyłam z chłopakiem 17-19 SEIRPNIA (dni współżycia) , czy więc woboec tego mogę być w ciąży , skoro dni płodne chyba już były za nami według naszych obliczeń? Pojawiła mi się biała wydzielina  i występowało swędzenie właśnie nie wiem czy to jest objaw ciąży czy poprostu jakieś podrażnienie pochwy ze względu na mój pierwszy stosunek. Proszę o szybką odpowiedź . Z poważaniem Klaudia. :)

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Nie mogę podać dokładnej odpowiedzi, ponieważ nie znam długości Pani cyklów miesięcznych. Owulacja jest zazwyczaj 14 dni przed miesiączką i tylko tego można być pewnym. Analiza cyklów miesięcznych z okresu co najmniej roku pozwala w przybliżeniu określić dni płodne. Gdyby Pani obecny cykl miesieczny trwał przynajmniej 38 dni, to byłaby możliwość zajścia w ciążę. Podejrzewam, że nie miała Pani nigdy takich długich cykli (choć są one możliwe)! Ale jeśli nadal się Pani obawia ciąży, proszę zrobić test ciążowy - dostępny w aptece za około 5-10zł.

Biała wydzielina w połączeniu ze świądem jest prawdopodobnie objawem grzybicy pochwy. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani na portalu www.abcgrzybica.pl.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty