Biegunka i stan zapalny jelita grubego

Mąż miał biegunkę (3/5 razy dziennie).Badania wykazały, że przew.Wirsunga jest miernie poszerzony do 4mm,amylaza krew: 349, mocz: 2131.W szpitalu zrobiono tomograf trzustki-wynik dobry,bez zmian ogniskowych, wykryto jednak stan zapalny jelita grubego(Amylaza już w normie).Przepisano mu Pentasę, Metypred.Teraz miewa napady ostrego bólu pod mostkiem (w nadbrzuszu), promieniującego do pleców, czasem kłuje go pod lewym żebrem.Widoczne jest również niestrawione jedzenie w kale.Czy to może być PZT?

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć OZT lub zaostrzenia PZT. W obecnej sytuacji wiele powiedziałyby aktualnie wykonane badania.