Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napady bardzo silnego bólu pod mostkiem, w nadbrzuszu promieniującego do pleców

Witam Od 5 lat cierpię na napady bardzo silnego bólu pod mostkiem w nadbrzuszu promieniującym do pleców Bólowi towarzysza nudności czasem wymioty Często miewam wzdęcia i zaparcia W czasie ataku bólu bardzo się pocę Tak silny atak Bólu występuje czasem na czczo z rana a czasem po jedzeniu Ponadto bardzo często po jedzeniu odczuwam boleści i wtedy muszę się położyć Nie odczuwam pieczenia wiec to raczej nie zgaga czy to może byś przewlekłe zapalenie woreczka zlociowego
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek klatki piersiowej

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć klatkę piersiową za pomocy trójkątnej chusty.

Zastanawiałem się czy nie są to napady lęku. Być może, ale na wstępie trzeba wykluczyć chorobę żołądka/dwunastnicy/trzustki.
Sugeruję zacząć od lekarza rodzinnego, ale docelowo trzeba to skonsultować z gastroenterologiem (rodzinny da skierowanie, można też prywatnie).
Proszę na początek zrobić sobie w dowolnym laboratorium badania z krwi: AspAT, AlAT, lipidogram (stan wątroby), amylaza (trzustka).
Może mieć Pani skierowanie od lek.rodzinnego, ale z marszu podejść i samemu podać te badania - koszt - ok 60zł za całość. Trzeba być naczczo. Niektóre labory pracują już od 6.30. Jednak wrzoda laboratorynie nie da się wykryć.
Ale zaraz potem do lekarza - nie ma co czekać. To może się któregoś dnia źle skończyć - albo pęknie wrzód, albo dojdzie do zapalenia trzustki. Trudno powiedzieć co się właściwie dzieje, ale jeśli chce Pani jeszcze pożyć, zachęcam do pośpiechu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy