Biegunka i zgaga oraz mniejsza trzustka

Witamn od 2 miesiecy mam biegunke, zgage i koszmarne gazy po kazdym posilku. W opisie usg jamy brzusznej jest trzustka jednorodna, mniejsza niz przecietnie. Prosze o wytlumaczenie co to oznacza i czy te objawy moga byc spowodowane jakas niewydolnoscia trzustki.

Wydolność trzustki można określić sprawdzając jej działanie. Czynność wewnątrz- i zewnątrzwydzielniczą. Wielkość narządu przy prawidłowym jego funkcjonowaniu nie ma większego znaczenia. Co do objawów warto skontaktować się z gastroenterologiem, może pomóc.