Biegunka lub luźne stolce u męża po posiłkach

Dzień dobry. Mój mąż od tygodnia ma biegunkę lub luźne stolce, które pojawiają się po posiłkach np po śniadaniu lub kolacji. Nie towarzysza temu żadne inne objawy np. ból brzucha. Po spożytym posiłku ok 30 minut lub godzinie musi iść do toalety i wydała albo zabarwiona wodę lub luźny stolec. Bardzo mnie to martwi. Miał już wizytę u lekarza rodzinnego i dostał nifuroksazyd, który zażywa od dwóch dni ale nie ma poprawy. Mój mąż ma 36 lat, dbamy o zdrowe odżywianie.Prosze o odp. Agata

Mgr Martyna GorczyĹska

Dwa dni to może być trochę mało, aby lek zadział. Jeżeli za kolejne kilka dni nie będzie poprawy lub biegunka się nasili wtedy koniecznie trzeba udać się kolejny raz do lekarza.

Witam Panią,

Należy jeszcze trochę poczekać az lek zacznie działać i wyeliminuje objawy. Jeżeli nic sie nie zmieni jeszcze raz proszę udać się do lekarza. Lekarz rodzinny powienien na kolejnej wizycie zalecić odpowiednie badania i skierować do specjalisty.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk