Luźny stolec każdego dnia a biegunka przewlekła

Witam, czy jeden luźny stolec dziennie kwalifikuje się jako biegunka przewlekła? Dodam, że taka sytuacja ma miejsca od ponad 3 tygodni

Witam! Jako biegunkę definiujemy stan w którym pacjent oddaje stolec o zbyt luźnej konsystencji (płynny lub półpłynny) z częstotliwością większą niż 3 razy dziennie lub w zwiększone ilości. Biegunka przewlekła to natomiast obecność luźnych stolców przez ponad 4 tygodnie. Jeśli opisane objawy nie znikną w ciągu miesiąca od daty ich pojawienia się wskazane będzie wdrożenie odpowiedniej diagnostyki pod kierunkiem lekarza rodzinnego.