Luźne stolce a tabletki - jest się czym martwić?

Dzień dorby, biorę tabletki antykoncpecyjne J*** zawsze o 15, a codziennie rano oddaję stolec, w godzinach 9-11. Mój problem jest taki, że często te stolce poranne są papkowate, i nie wiem, czy to jest spowodowane stresem, czy odżywianiem się, i nie wiem też, czy jednorazowe papkowate stolce raz dziennie po około 20 godzinach od wzięcia tabletki mogą na nią wpływać? Boję się, że to może wpływać na trawienie, ale podczas oddawania stolców nie odczuwam bólu brzucha ani żadnych innych problemów. I też nie mam nigdy takiej potrzeby, że czuję przymus, aby biec do toalety. Czy jest się czym martwić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeden stolec na dobę (nie tylko luźny, ale nawet płynny) to nie biegunka (chyba, że łącznie waży więcej niż 0,5 kg lub zawiera śluz bądź krew). W Pani przypadku nie są zatem w ogóle spełnione kryteria rozpoznania biegunki! Uważam, że nie ma Pani powodu do obaw.