Preparat magnezowy a luźne stolce

Witam! 2 tygodnie temu zacząłem brać Chelat magnezu z wit. B6 - 555mg. Na początku było ok, po 3 dniach pojawiły się duszności, a w kolejnych bóle brzucha. Suplement diety w/w brałem 7 dni, w między czasie miałem luźny stolec potem był ok, potem znów to samo. Dziś mija tydzień od zaprzestania brania specyfiku i nadal mam nagłe rżnięcie w brzuchu i nagle luźny stolec koloru żółtego, który strasznie cuchnie. Wcześniej przed braniem specyfiku było wszystko ok. Zaznaczam, że choruję na reflux - biorę leki oraz mam zespół Gilberta. Martwi mnie ta ciągła zmienność w stolcu, rano jest ok, a popołudniu luźny. Ogólnie czuję sie dobrze, mam apetyt, nie gorączkuję. Miałem 2 miesiące temu robione profilaktyczne badania m.in. próby wątrobowe, które były w porządku. Proszę o podpowiedź.

To raczej objawy całkowicie nie związane z przyjmowanym wcześniej preparatem magnezu. Być może wystąpiło u Pana jakieś zakażenie układu pokarmowego skoro stolce są luźne i cuchnące. W takim wypadku radziłbym może zastosować leki odkażające drogi pokarmowe np. nifuroksazyd. W razie bólu brzucha leki rozkurczowe doraźnie. Jeśli jednak objawy nie ustąpią w przeciągu kilku dni trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.