Dlaczego miewam luźne stolce?

Witam. Jestem kobietą, mam 24 lata. Od miesiąc mam codziennie rano luźne stolce. Początkowo wiązałam to ze stresem podczas trudnych egzaminów na uczelni, ale wszystko się skonczylo a problem nadal pozostał. Byłam u lekarza nakazal odstawić wszystkie probiotyki i zalecil nifuroksazyd przez 3 dni co 6h. Luźny stolec ustąpił ale pojawiły się nudnosci więc po 2 dniach go odstawiłam. Nudności ustały a stolec znów jest luźny/papkowaty. Dziś pojawiły się także znowu nudnosci. Dodam iż stolec jest luźny tylko rano i po wypróżnieniu i zjedzeniu śniadania bardzo bulgocze mi w brzuchu. Dodam też iż stolec jest luźny tylko rano, podczas drugiej defekacji po południu(jeśli się zdaży) jest normalny. Nie mam żadnego krwawienia i kolor kału jest normalnego koloru. Martwi mnie może tylko jego średnica. Dodam jeszcze że mam stwierdzone zaburzenia lękowe. Czy to może dotyczyć nerwicy ? Czy muszę ponownie zgłosić się do lekarza rodzinnego bądź gastrologa? Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,
Zwróciła moją uwagę Pani koncentracja na objawach wegetatywnych,co jest częste w nerwicach i zaburzeniach lękowych,bowiem w ich obrazie klinicznym są tzw."wędrujące bóle"/dolegliwości/,choć nie one stanowią podłoże.Nie pisze Pani ,czy kiedykolwiek korzystała z pomocy psychoterapeuty,czy-jak się domyślam-diagnozę nerwicy wystawił lekarz,gdy nie znalazł fizycznej przyczyny Pani skarg.Zachęcam więc,by taką formę leczenia rozpocząć.A to m.in.dlatego,że powinna Pani zrozumieć "język" własnego ciała,które być może w taki właśnie sposób pomaga Pani odreagować stres egzaminacyjny /"wypróżnić się"/,bo Pani emocjonalność działa przeciwnie. "Boi się Pani rozlużnienia".Takie zaburzenia są często pourazowe,więc najwłaściwszym sposobem przywracania spokoju wewnętrznego jest psychoterapia.
Serdecznie zachęcam i pozdrawiam.