Biegunka po podaniu marchewki dla 4-miesięcznego synka

po podaniu mojemu 4 miesiecznemu synkowi przez dwa dni marchewki, pojawiła się biegunka. Synek oddaje wodnistą kupkę po każdym karmienu od 10 dni, czasami jest koloru zielonego. Karmię synka wyłącznie piersią, wcześniej synek miał problemy z zaparciami, ale tuż przed włączeniem marchewki ładnie mu się uregulowało i robił kupki raz na dwa dni. Na zaparcia dostawał lek Laximed, teraz podaję mu probiotyk Biogaia. Proszę o poradę.

Witam.Biegunka najczęściej spowodowana jest bakteryjnym zakażeniem błony śluzowej jelit. Pojawia się także w przypadku chorób niezwiązanych z układem pokarmowym, tj. zapalenie ucha środkowego, płuc czy grypa żołądkowa. U małych dzieci biegunka najczęściej występuje w wyniku zakażeń bakteryjnych, pasożytniczych, wirusowych, wskutek nietolerancji pokarmowej czy błędów w żywieniu. Pojawia się także jako skutek powikłań po antybiotykoterapii.Proponuję udać sie do pediatry.
Pozdrawiam