Biegunka w ostatnim tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Czy biegunka ktora wystapila ostatniego dnia blistra okolo 12 godzin po przyjeciu tabletki i utrzymujaca sie dnia kolejnego obniza zabezpieczenie? Czy powinnam stosowac dodatkowe zabiezpieczenie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W takim przypadku biegunka nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną tabletek hormonalnych. Nie musi Pani zatem stosować dodatkowego zabezpieczenia - nie ma powodów do niepokoju.