Bilirubina sprzęzona a witamina C

Bilirubina sprzężona. Problem. Jeśli na drodze tworzenia się b. sprzężonej z b. wolnej łączy się ona z albuminami które składają się w dużej mierze z kwasu asparaginowego to czy podwyższając w organizmie poziom witaminy C – mogę wpłynąć na zmniejszenie poziomu bilirubiny sprzężonej? Albo kwas glukuronowy? Czy da się podnieść jego poziom – i w jaki sposób – i czy podwyższenie jego poziomu mogło by zmniejszyć poziom bilirubiny sprzężonej? Z góry dziękuję za pomoc. Konrad

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam.
Szanowny Panie, przyjmowanie witaminy C nie powinno mieć wpływu negatywnego na podwyższenie poziomu bilirubiny sprzężonej ani jego obniżenie. Nie jest to forma terapii, przy podwyższonych wynikach bilirubiny. Jeżeli, ma Pan takowy problem proszę się udać do lekarza specjalisty gastroenterologa. Pozdrawiam