Biopsja pod kontrolą USG
Witam, jestem po biopsji (BAC pod kontrolą usg). Wynik:zmiana bolesna przy biopsji (bolało bardzo podczas pobierania próbki), hipoechogenna, śr.7mm, usytuowana w dolnej części lewej ślinianki przyusznej. Strzępki tkanki włóknistej oraz masy białkowe wybarwiające się lekko kwasochłonnie. Komórek nowotworowych w badanym materiale nie stwierdzono. Obraz cytologiczny w łączności z obrazem klinicznym może odpowiadać zmianie łagodnej. Co oznacza ta lekka kwasochłonność? Czy stwierdzenie MOŻE ODPOWIADAĆ oznacza,że trudno stwierdzić jaki to guz na podstawie tego co otrzymano z pobranego materiału? Jakie badania powinnam jeszcze zrobić? Dodam,że kilka lat temu miałam usuwanego w tym samym miejscu gruczolaka wielopostaciowego.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania przemawia za obecnością zmiany łagodnej. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.
W badanym materiale WYRAŹNIE napisano , że nie stwierdzono podejrzenia zmiany złośliwej!!! Szczegóły proszę omówić z lekarzem prowadzącym! z.ż