Opis biopsji guza tarczycy

Witam, proszę o interpretację biopsji tarczycy. GUZ 6mm- obraz zmiany łagodnej. Rozmaz zawiera strzępki zagęszczonego koloidu. GUZ 7mm- Obraz zmiany łagodnej. Rozmaz zawiera drobne tyreocyty leżące w luźnych grupach i rozproszeniu wśród mas koloidow-białkowych z tyreofagami i zaiarnami koloidu GUZ 22mm- Obraz zmiany łagodnej.Rozmaz zawiera drobne tyreocyty leżące w luźnych grupach wśród obfitych mas koloidowo-białkowych z tyreoc i syderofagami. Czy wymaga to operacji usunięcia guzów?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, wyniki badań histopatologicznych wskazują, że występujące u Pani zmiany w tarczycy są łagodne. Najprawdopodobniej zmiany nie wymagają operacji, jednakże proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym, który dokona pełnej interpretacji w odniesieniu do stanu klinicznego. Pozdrawiam.