Blada twarz u 7-latka

Witam serdecznie, mój siedmioletni syn ciągle ma blada twarz a mianowicie wygląda to tak:od połowy czoła do połowy policzków i zakończywszy na brodzie jest można powiedzieć biały, a po za tym często uskarża się na ból brzucha. Miał robione testy alergiczne dwukrotnie które to nic nie wykazały. Sam już nie wiem co mam robić, proszę o pomoc. Pozdrawiam Paweł. ps. Matka dziecka miała częsty problem z wątroba, cięgle miała podwyższoną bilirubinę.

Szanowny Panie,
Bladość jest zwykle objawem niedokrwistości i w tym kierunku należy przede wszystkim przeprowadzić badania tj wykonać badanie morfologii krwi.
Inne przyczyny można i trzeba wziąć pod uwagę dopiero w drugiej kolejności.
Odruchowe zblednięcie może towarzyszyć silnemu bólowi brzucha i po wykluczeniu niedokrwistości trzeba pomyśleć o diagnostyce bólów brzucha.
Opis tej tematyki przekracza możliwości forum.
z poważaniem,
J.Zachwieja