Blizny po zabiegu zamykania naczynek na kościach policzkowych twarzy

Witam, trzy miesiące temu maiłam zabieg zamykania naczynek na kościach policzkowych twarzy, bardzo długo po zabiegu utrzymywało mi się silne zaczerwienienie. Skóra w tych miejscach zrobiła się nadreaktywna na kosmetyki pielęgnujące. Potem, gdy zaczerwienienie zeszło okazało się, że zostały mi mikroblizny w skórze (takie dziurki). Dodam, że w miejscach pozostały niedomknięte naczynka. Proszę powiedzieć mi, czy te dołeczki (blizny), czy to się zregeneruje, czy tak mi zostanie? Może jest jakiś sposób aby to zeszło? Proszę o konkretną radę.

Trudno mi odpowiadać na takie pytania bez bezpośredniego badania. Niestety, ale takie drobne zmiany bliznowate skoro już minęło 3 miesiące po zabiegu mogą pozostać na stałe. Na takie zmiany bliznowate najlepiej zastosować żele lub maści na bazie silikonu (np. Dermabliz silikon, Veraderm, Dermatix). Stosuje się je tylko 2 razy na dzień, wmasowując dokładnie przez 5 minut przez minimum 3 miesiące. Efekty z reguły są bardzo dobre. Radziłbym także skonsultować się z ośrodkiem, gdzie miała Pani wykonywany zabieg. Tam na pewno wytłumaczą w jaki sposób postępować z tymi zmianami i być może zalecą dodatkowy zabieg (z reguły jeden zabieg w przypadku zmian naczyniakowych jest niewystarczający).