Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stan skóry po zabiegu zamykania naczynek na nogach

W czerwcu poddałam sie zamykaniu naczynek na nogach. Zabieg ten polegał na dotykaniu naczynka urządzeniem zakończonym gietka igiełką. W momencie dotknięcia skóra tak jakby sie paliła i robił sie od razu taki strup. Zabieg był dosyć bolesny. Pani kosmetyczka wiedziała podobno co robi. Tak musi byc, to jest normalne. Teraz minęło juz 4 miesiące, prawie 5. A ślady sa bardzo widoczne. To blizny, ciemne kreski, przy dotknięciu palcem czuc jakby wgłębienie w skórze. Czy to normalne?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Dzień dobry,

Poddała się Pani zabiegowi o nazwie elektrokoagulacji- czyli zamykaniu powierzchownych naczynek za pomocą prądu. To o czym Pani pisze to zapewne blizny i przebarwienia. Ciężko stwierdzić czy powstały na skutek niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu (źle ustawionych parametrów) czy przyczyną był słabej jakości sprzęt. Najlepszą metodą na naczynka jest laseroterapia, przy czym inne lasery stosujemy na naczynka na twarzy, a inne na naczynka na nogi. W chwili obecnej leczenie polega na wielu zabiegach z wykorzystaniem różnych laserów na przebarwienia. Najlepiej udać się do lekarza medycyny estetycznej. Może Pani podesłać zdjęcia nóg na maila: mkociatyn@arsestetica.pl- przekaże je lekarzowi w celu wstępnej oceny.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Witam , jest to efekt żle przeprowadzonego zabiegu przez kosmetyczkę , takie zabiegi powinien wykonywać lekarz , oszczędność na zabiegu u kosmetyczki może b. dużo kosztować. Na odległość nie jestem w stanie Pani pomóć.

0

Zgadzam się z Panem Doktorem, najlejpiej skonsultować się u lekarza medycyny estetycznej lub flebologa.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy