Laserowe zamykanie naczynek w obrębie twarzy

Witam. Ostatnio zamykała naczynia na twarzy laserem Qadro Star. Pani doktor zaproponowała pozamykanie pozostałych naczynek laserem BBL. Laser ten ma zastosowanie min. na odmładzanie, zamykanie naczynek, poprawę jakości skóry. Czy faktycznie zabieg przy użyciu tego lasera jest bezpieczny? Czytałam opinie internautek, że skóra po laserach starzeje się ze zdwojoną siła, jest cieńsza i ogólnie podgrzewanie skóry jest niekorzystne. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

W naszej Klinice też zamykamy naczynia laserem Quadro Star:) Nie bardzo rozumiem konieczność "domknięcia" naczynek innym laserem? Czy jest Pani zadowolona z efektu?
A co do opinii internautek - chodziło im o lasery frakcyjne, ablacyjne...i z całym szacunkiem nie jestem w stanie powiedzieć czy mają rację czy nie bo w tym zakresie nauka nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Niestety medycyna nie jest nauką ścisłą:)

Z pozdrowieniami

Nie wiem skąd te wypowiedzi, że skóra po laserze starzeje się szybciej. Dobrze wykonany zabieg, dobrym laserem jest bezpieczny i lekarz ocenia czy przy danym typie skóry można go wykonać. Zabiegi z podgrzewaniem skóry wpływają korzystnie na skórę, gdyż skracają włokna kolagenowe i prowokują do jego odbudowy. Przy zabiegach laserowych dąży się do tego aby oddziaływanie termiczne jak najbardziej ograniczyć.