Błona dziewicza - jaka ona jest?

Mam dość nietypowe pytanie... chce wiedzieć czy mogę sama sprawdzić czy posiadam błonę dziewiczą? czy on wygląda jak taki kawałek skorki a w niej jest taki bardzo mały otworek, który podczas "parcia" nieznacznie się  rozszerza? czy to właśnie jest błona dziewicza? wiem, że pytanie jest dość głupie i zapewne usłyszę poradę "udaj się  do ginekologa" ale ja wole tego uniknąć.. Proszę o odpowiedz szybka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Błona dziewicza to cienki fałd błony śluzowej u wejścia do pochwy. Zwykle ma ona kształt pierścieniowaty, jednakże czasami wykazuje odmienności. U niektórych dziewcząt może zajmować bardzo niewielką powierzchnie i znajdować się jedynie przyściennie. Istnieje kilka wariantów prawidłowej anatomii.

Zazwyczaj możliwa jest samodzielna ocena błony dziewiczej jednakże konieczne jest przybranie odpowiedniej pozycji i odpowiednie lusterko, stąd najłatwiej jest ją ocenić ginekologowi.
Uważa się, że oprócz stosunku seksualnego, do defloracji może doprowadzić stosowanie nieprawidłowych tamponów czy intensywne uprawianie sportu.