Błona śluzowa trzonu w fazie złuszczania

Witam mam 32 lata i jestem po zabiegu ginekologicznym. Wynik histopatologiczny to: "Błona śluzowa trzonu w fazie złuszczania" .Proszę wyjaśnić mi co to oznacza.Dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Faza złuszczania jest to ostatnia faza przebudowy endometrium związana z cyklem menstruacyjnym. Trwa około 3 dni. Jest to konsekwencja rozkurczu tętniczek, co powoduje gwałtowny napływ krwi do błony śluzowej i oddzielenie (złuszczenie) jej warstwy czynnościowej.