Błonistorozplamowe zapalenie nerek z białkomoczem

Witam. Choruje od 15 lat na nadciśnienie tętnicze oraz na błonistorozplamowe zapalenie nerek z białkomoczem. Zażywam Loriste H. Od 4 lat nie byłam u lekarza i nie robiłam badań, dziś dowiedziałam sie ze jestem w ciąży i odrzuciłam tabletki . Obecnie jestem A granica i nie mam możliwości isc do lekarza a strasNie sie martwię . Nie chce zaszkodzić sobie i dziecku prosze o pomoc! Paula

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie może Pani przyjmować preparatu Lorista H w ciąży. Proszę jednak pamiętać, że nadciśnienie w ciąży także wymaga leczenia. Zdecydowanie powinna Pani niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który poprowadzi Pani ciążę. Ze względu na obciążenia zdrowotne będzie to bowiem ciąża wyższego ryzyka.