Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Boję się o moje maleństwo

Mam 24 lata. Jestem w 19 tygodniu ciąży. Byłam u ginekologa 2 tyg. temu. Robił mi usg i usg pokazuje na 15 tydz., a byłam w 17. Boję się, że z maleństwem jest źle. Lekarz zalecił mi żebym zrobiła wyniki krwi i moczu. Ostatnie były dobre. Także nie czuję ruchów dziecka.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Ruchy dziecka zaczynają być zazwyczaj odczuwane około 20 tygodnia ciąży, ale przy pierwszym dziecku mogą być wyczuwane nieco później, w kolejnym wcześniej. Różnica w ocenie wieku płodu może wynikać zarówno z niedoskonałości pomiaru za pomocą badania USG, jak i z błędnie ocenionej daty ostatniej miesiączki. Oczywiście może się też okazać, że płód jest po prostu nieco mniejszy, ale jeśli przybiera systematycznie na masie, to nie ma powodów do niepokoju. Jeśli byłyby jakieś problemy, lekarz z pewnością skierowałby Panią na diagnostykę. Okresowe badania krwi i moczu w ciąży są obowiązkiem, więc proszę się na zapas nie marwić.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy