Boję się, że małżeństwo rodziców nie przetrwa. Co mogę zrobić?

Moja mama w tamtym roku trafia do szpitala z powodu zaburzenia psychicznego, okazało się, że jest to depresja - niestety nie chce się leczyć ani lekami, ani nie chce chodzi do swojego lekarza i nie wiem jak mam jej pomóc. Niestety na dodatek mój tata nie potrafi zrozumieć zachowania mamy i uważa, że to nie depresja. Oboje mają wiele problemów, a ja się boję, że ich małżeństwo nie przetrwa tego.

Witam!

Pani mama powinna się stosować do zaleceń lekarza, ponieważ wtedy ma szansę na szybki powrót do zdrowia. Depresja jest bardzo poważną chorobą i nie należy jej lekceważyć.

Pani mama nie chce się leczyć, a w tacie nie ma oparcia. Może Pani porozmawiać z tatą na ten temat. Możecie wszyscy pójść na wizytę do jej lekarza i dowiedzieć się więcej na temat jej choroby. Warto, by Pani tato zaczął zdawać sobie sprawę z rozmiaru problemów. Wsparcie rodziny oraz dopilnowanie mamy może być dla niej szansą na szybki powrót do zdrowia. Wspólna konsultacja z lekarzem psychiatrą powoli Wam szerzej zapoznać się z sytuacją mamy oraz jej potrzebami.

Powrót mamy do zdrowia może być również Waszym udziałem.

Pozdrawiam