Ból barku i ręki oraz wynik RTG
Boli mnie lewy bark, lewa ręka przy niektórych pozycjach. Również drętwieją mi palce lewej ręki. Wynik RTG: Spłycona lordoza w dolnym odcinku. Cechy dyskopatii na poziomie C6-C7, poza tym wysokość trzonów i tarcz międzykręgowych zachowana. Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów C5-C7 oraz w stawach międzykręgowych. Czy to coś poważnego?

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego. Jak najbardziej może być to przyczyna Pana dolegliwości. Sugeruję konsultację ze specjalistą neurologiem, który pokieruje dalszym leczeniem. Warto byłoby jednak także skonsultować się ze specjalistą ortopedą, by wykluczyć patologię w obrębie barku.