Ból brzucha, biegunka i rozdrażnienie po pominięciu tabletek placebo

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne i po ostatnim opakowaniu nie zrobiłam przerwy na okres gdyż z przyczyn osobistych nie chciałam go mieć. Około 4 dni po zażyciu pierwszej tabletki z nowego opakowania zaczął mnie strasznie boleć brzuch, miałam biegunkę, byłam bardzo rozdrażniona i miałam straszny apetyt. Do tego zaczęły boleć mnie piersi i bardzo napuchły, największy ból jest na samym gruczole, na środku. Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Z czego mogą wynikać takie objawy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogły być spowodowane zmianą harmonogramu przyjmowania tabletek. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.