Ból brzucha po południu w okolicy pępka u 15-latka

Witam, mój 15 letni syn narzeka od sześciu dni na ból brzucha. Największy ból występuje po południu, zlokalizowany w okolicy pępka (szeroko). Brzuch miękki, bez wymiotów biegunki i zaparcia. Ból mija do rana następnego dnia, następuje kilka i kilkanaście godzin przerwy - wczorajszy dzień i noc nie bolał w ogóle, dziś po obiedzie ból wrócił. Dostaje no spe (bez większych rezultatów), nie ma gorączki, apetyt dobry. Czy można mu podać np apap? Jutro planuję wizytę u lekarza

możliwe że ma podrażnioną śluzówke żołądka i po obiedzie gdy zaczyna trawić obiad nadmiar kwasów powoduje ból. Można spróbować podać mu Ranigast, dobrze wypytać kiedy ból się nasila przed czy po jedzeniu ile po jedzeniu , czy piecze w przełyku, czy jest poprawa jak coś zje czy jest gorzej.