Tępy ból w okolicy pępka u 22-latka

Student, 22 lata. Od kilku dni dokucza mi tępy ból w okolicy pępka, budzi mnie w środku nocy i nie pozwala zasnąć. Nie mam gorączki, nie wymiotowałem, nie boli mnie żołądek, nie jestem blady, nie mam trudności w oddychaniu. Stolec jest stosunkowo rzadki, lecz nie jest wodnisty, jest dziwnego koloru (czarnego?). Wypróżniam się codziennie, to chyba przynosi ulgę na parę godzin. Brałem Ranigast, No-Spa i Ketonal, słabo pomagały. Jadłem ostatnio dużo tłustego, więc przestałem, ale boli dalej.

Nie można wykluczyć choroby układu pokarmowego. Warto wykonać usg jamy brzusznej, badanie ogólne kału i badanie kału na krew utajoną. Z wynikami trzeba się zgłosić do lekarza gastroenterologa.