Ból dziąsła po nieudanej próbie ekstrakcji

Dzien dobry . wczoraj mialam miec wyrwany ubytek gornej,prawej piatki. dentystka nie dawala rady jej wyrwac, zaczela borowac co spowodowalo straszne uszkodzenie dziasla...malo tego stwierdzila iz korzen mogl wpasc glebiej w zatoke, zaszyla rane wraz z zebem , odczuwam straszny bol...czy w ogole powinna sie za to zabierac wiedzac ze nie daje rady powinna dalej borowac? bo to od tego jest ten bol...co mam zrobic? pomocy

Dzień dobry,
najlepiej jeżeli uda się Pani do chirurga szczękowego. W trakcie ekstrakcji zawsze mogą się zdarzyć jakieś komplikacje, czasem trudno je przewidzieć., Teraz trzeba przy pomocy zdjęć rentgenowskich wyjaśnić czy w szczęce lub zatoce zostały jeszcze jakieś części korzenia. Jeżeli tak, należy je usunąć. Ból rany może być nawet wtedy, gdy ekstrakcja odbyła się bez zakłóceń.