Ból gardła i zielona wydzielina z nosa

Witam 24 grudnia zaczęło mnie boleć gardło dzień później katar i kaszel nic szczególnego. Martwi mnie jednak, że leci mi zielona woda z nosa. Nie jest to normalna przezroczysta woda z nosa i nie jest to zielony glut czy powinienem sie martwić ?

Aleksander Ropielewski

Taki rodzaj wydzieliny z nosa sugeruje infekcję bakteryjną. Podejrzewam, że konieczne jest włączenie antybiotykoterapii, dlatego sugeruję kontakt z lekarzem.