Ból gardła przy przełykaniu i ziewaniu

Witam od 4dni boli mnie gardlo prz przelykaniu i ziewaniu.Przez 3dni mialam uczucie suchej ''golgoczacej'' dziurki nosa (jakby caly czas chcialo mi sie kichac)Gdy rano sie wysmarkalam poleciala mi krew(tego uczucia juz nie bylo)Wieczorem zaczelo mnie bolec gardlo przy przely i ziew i tak przez kolejne 2dni.Wczoraj rano wydzieliny z nosa byly geste i zolte (wygladaly jak zotlko kurze)Nadal boli mnie gardlo.Czy warto isc do lekarza czy to zwykle przeziebienie?

Warto zarzyć leki !

Płukanie gardła preparatem diclofenacu. Leki rozrzedzające wydzielinę w nosie- doustne oraz woda morska hipertoniczna do nosa.;
Jeśli nie pomoże po kilku dniach albo się nasili uda się do lekarza
Powodzenia !