Ból głowy i zaburzenia pamięci po złamaniu podstawy czaszki ze stłuczeniem mózgu 9. lat temu

Witam,mam 28 lat,jestem kobietą.9 lat temu miałam wypadek-złamanie podstawy czaszki ze stłuczeniem mózgu.Od tego czasu dość często boli mnie głowa,mam problemy z pamięcią.Ale od kilku miesięcy mój stan zdrowia znacznie się pogorszył-ból głowy jest przewlekły a zaburzenia pamięci b.się nasilają.Byłam u neurologa i doradził mi...wizytę u psychologa...Czy on uważa, że wymyśliłam sobie te objawy??dostałam skierowanie na EEG.czy to wystarczy?prosiłam lekarza o skierowanie na rezonans i tomografię....

Dzień dobry!

Decyzja o skierowaniu do psychologa może wynikać z wielu powodów i motywacji lekarza, z pewnością nie jest jednak oskarżeniem czy podejrzeniem o symulowanie objawów. Choroba i jej objawy często wpływają na kondycję psychiczną i pomoc terapeutyczna może być pomocna w jak najlepszym radzeniu sobie z tymi konsekwencjami.

Pozdrawiam!

Na początek zawsze warto zrobić badania. Jeśli one wykluczą organiczne podłoże trudności, będzie to wskazywać na psychologiczne podłoże. I wówczas rzeczywiście warto skorzystać z pomocy psychologa.
Dodatkowo- jest Pani w trudnej sytuacji, w której zaburzenia obciążają Panią psychicznie- lęk, niepewność, stres, to wszystko ma na Panią wpływ. Warto, żeby skorzystała Pani ze wsparcia, jakie niesie ze sobą pomoc psychologa. Może także taka była intencja lekarza?