Ból głowy i zmęczenie a picie herbaty Pu-erh

Witam, mam pytanie : Czy któryś z poniżej wymienionych składników może powodować ból głowy i zmęczenie? -herbata Pu-erh, -liście mate, -nasiona guarany, - wyciąg suchy z Garcinia cambogia zawierający 60% HCA, -owoc anyżu. Zakupiłam ostatnio herbatę, w której w skład wchodzą wymienione składniki, jednakże nie jestem czy to przez picie jej, czy ogólnym przeziębieniem, ale zaczęłam odczuwać nieznośny ból głowy. Czy możliwe, że któryś składników może mieć negatywny skutek? Pozdrawiam Aneta

Witam Panią,

Ogólnie rzecz biorąc składniki danej herbaty nie powinny powodować bólu głowy i zmęczenia a wręcz przeciwnie. wymienione składniki pobudzają organizm.Pytanie tylko czy niema Pani problemów z wysokim ciśnieniem. Opisane składniki mogą podnosić ciśnienie a jeżeli zawsze miała Pani wysokie to stąd ból głowy. Jeżeli nie widzi Pani związku należy szukać przyczyny gdzie indziej. Jeżeli dana sytuacja się nie zmieni zalecam wizytę u specjalisty.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk