Ból głowy po wyciągnięciu kleszcza

zauwarzylam, ze wbil mi sie kleszcz.Zostal wyciagniety z glowa szybkim ruchem, byl maly i jeszcze nie wypil ode mnie krwi, ale po wyciągnięciu zostala mi bulwa, ktora boli.Tak na oko 2 cm.Czy mam czym sie martwić??tyle sie mówi o chorobach jakie przenosza kleszcze.Przez dzien Bolala mnie glowa to fakt, ale zwalilam to na pogode, a wieczorem patrze kleszcza mam i teraz zaczęłam sie martwic, czy faktycznie bol glowy byl zwiazany z pogoda.Czy tak szybko bym miala objawy po pierwszym dniu?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Ból głowy najpewniej nie jest związany z chorobą przenoszoną przez wspomnianego kleszcza. Proszę obserwować miejsce ukąszenia i w przypadku pojawienia się zaczerwienienia z centralnym zblednięciem w tej okolicy lub innych niepokojących objawów zgłosić się do lekarza.