Ból głowy po założeniu aparatu ortodontycznego

2 dni temu założono mi aparat w celu wysuniecia dolnych zebów do tyłu(mam przodozgryz).OD tego czasu bardzo boli mnie nad uszami oraz głowa cały dzień.Mam pytania odnośnie tego:Czy bol głowy ustąpi po jakimś czasie?Po jakim czasie szczęka się ''przyzwyczaja' to tego ustawienia i będzie można zdjąć aparat żeby zęby dolne znów nie wrócily na swoje miejsce?

Dokładna odpowiedź na pytanie wymagałaby zbadania stanu stawu skroniowo-żuchwowego, ewentualnej wady postawy, asymetrii czaszkowej i napięcia mięśni szyi i głowy, a także zapoznania się z planem leczenia. Pozdrawiam