W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI).
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.
Dzień dobry,
Pani problem rzeczywiście może być ściśle związany z miesiączkowaniem, jednak nie jest to jego jedyna możliwa przyczyna. Najkorzystniej rzeczywiście byłoby skonsultować się z lekarzem. Wspomina Pani o wątpliwościach dotyczących tego, do jakiego specjalisty miałaby się Pani udać.
Na początku najprawdopodobniej najlepiej byłoby udać się do lekarza rodzinnego. Możliwe, że specjalista sam stwierdzi, co stanowi przyczynę Pani dolegliwości, a jeżeli okaże się, że konieczne ku wykryciu podłoża bólów głowy jest przeprowadzenie dokładniejszych badań, to w takiej sytuacji lekarz rodzinny będzie mógł pokierować Panią do odpowiednich specjalistów.
Zasadniczo bólami głowy zajmują się lekarze neurolodzy. Wizyta u takowych specjalistów rzeczywiście mogłaby dużo wnieść do odnalezienia przyczyny Pani bólów głowy, jednakże może się okazać konieczne odwiedzenie również i innych specjalistów, np. wspominanego przez Panią ginekologa, ale i np. również i laryngologa (wizyta u otolaryngologa mogłaby być korzystna w sytuacji, kiedy np. istniałoby podejrzenie, że podłożem Pani dolegliwości są problemy z zatokami).
Ogólnie bez znajomości przyczyny Pani problemu ciężko jest odpowiedzieć na pytanie, jakie leczenie byłoby dla Pani odpowiednie. Dopiero po znalezieniu podłoża bólów głowy możliwe stałoby się zdecydowanie o odpowiedniej terapii. Możliwe, że do ustąpienia dolegliwości doszłoby po wdrożeniu u Pani leczenia farmakologicznego specjalistycznymi lekami przeciwbólowymi, a możliwe, że zastosowane byłoby jednak odmienne postępowanie.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak wyleczyć przewlekłe bóle głowy? – odpowiada Lek. Jerzy Bajko
- Ból głowy od kilku dni a pomiar ciśnienia – odpowiada Dr n. med. Anna Błażucka
- Silne i krótkie bóle w skroniach – odpowiada Dr n. med. Anna Błażucka
- Kłujące, rozpierające bóle głowy z jednej strony – odpowiada Bartłomiej Rawski
- Silne bóle głowy i światłowstręt u 18-latki – odpowiada Dr n. med. Anna Błażucka
- Przyczyna bólu głowy w okolicach czoła i brwi – odpowiada Dr n. med. Anna Błażucka
- Co znaczą silne bóle głowy rozchodzące się z tyłu? – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski
- Czy bioenegoterapia pomoże na silny ból głowy? – odpowiada Dr n. med. Anna Błażucka
- Ból skóry głowy a nerwica – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Codzienne bóle głowy w okolicy skroni promieniujące na czoło – odpowiada Dr n. med. Anna Błażucka
artykuły
Kilka wskazówek, jak radzić sobie z migreną
Unikanie przyczyn migreny Migrena, przewlekła chor
Ból szczęki - przyczyny, objawy, leczenie
Ból szczęki, czyli inaczej stawu skroniono-żuchwow
Zamiast pomóc na ból głowy, mogą wpędzić w gorszy problem. "Mózg będzie chciał dostać leki za wszelką cenę"
Polekowe bóle głowy mogą zacząć się bardzo niewinn