Ból głowy w części potylicznej u 16-latka

Dzień dobry, mam 16 lat i od dwóch miesięcy boli mnie głowa. Oprócz tego nie mam innych objawów. Lekarz podejrzewał że to od wady wzroku, ale po założeniu okularów ból się nie zmniejszył. Ból jest praktycznie od rana do wieczora, o słabym nasileniu, nie przeszkadzający w wykonywaniu prostych czynności ale trochę drażniący... Występuje na czubku głowy i w okolicy potylicznej... Uniemożliwia on spanie "na plecach", muszę spać na boku. Podczas dotyku potylicy ból się nasila. Co to może być? ;(
16 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Witam. Ból w okolicy potylicy może wiązać się z podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi. Jednak większość bólów głowy ma charakter pierwotny, tj. nie są one spowodowane żadną inną jednostką chorobową i ustępują po pewnym czasie samoistnie. Szczególny niepokój budzą bóle poranne, którym towarzyszą nudności, wymioty i zaburzenia widzenie. Te objawy negujesz, myślę więc że nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak dolegliwości utrzymują się tak długo warto zasięgnąć opinii neurologa, który być może zdecyduje o konieczności wykonania badania obrazowego.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty