Ból głowy w części potylicznej u 16-latka

Dzień dobry, mam 16 lat i od dwóch miesięcy boli mnie głowa. Oprócz tego nie mam innych objawów. Lekarz podejrzewał że to od wady wzroku, ale po założeniu okularów ból się nie zmniejszył. Ból jest praktycznie od rana do wieczora, o słabym nasileniu, nie przeszkadzający w wykonywaniu prostych czynności ale trochę drażniący... Występuje na czubku głowy i w okolicy potylicznej... Uniemożliwia on spanie "na plecach", muszę spać na boku. Podczas dotyku potylicy ból się nasila. Co to może być? ;(
16 LAT ponad rok temu

Witam. Ból w okolicy potylicy może wiązać się z podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi. Jednak większość bólów głowy ma charakter pierwotny, tj. nie są one spowodowane żadną inną jednostką chorobową i ustępują po pewnym czasie samoistnie. Szczególny niepokój budzą bóle poranne, którym towarzyszą nudności, wymioty i zaburzenia widzenie. Te objawy negujesz, myślę więc że nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak dolegliwości utrzymują się tak długo warto zasięgnąć opinii neurologa, który być może zdecyduje o konieczności wykonania badania obrazowego.