Ból głowy z prawej strony i wahania ciśnienia - czy to coś poważnego?

O czym może świadczyć ból głowy z prawej strony, który się przemieszcza? Od 3 dni zmienia się ciśnienie krwi. W poniedziałek wynosiło 190/90, puls w normie, we wtorek 156/80, potem 140/80, dzisiaj 140/80, potem 120/80. Dodam, że jestem narażona na duży stres i palę papierosy. Podstawowe wyniki bez większych odchyleń. Czy powinnam umówić się do lekarza rodzinnego z bólem głowy, zanim pójdę do kardiologa?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wynika że jest Pani świadoma przyczyny zaprezentowanych przez Panią symptomów
- które wskazują na odpowiedź Pani organizmu na przewlekający się stres.
Celowa byłaby kontrolna konsultacja osobista u Lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym.

Z mojej strony zachęcałabym Panią do rozważenia zdrowego stylu życia, co byłob