Ból i opuchlizna kolan przy lekkim stanie zapalnym

Witam. Mam 34 lata. od około pół roku mam problem z kolanami. Zaczęło się od lewego, przy chodzeniu strzykało, zaczęło boleć, aż spuchło. U ortopedy ze zdjęcia nic nie wyszło, leki na stan zapalny i skierowanie na 10 zabiegów - terminy za pół roku. W tej chwili po większym obciążeniu np. długim chodzeniu czy też nacisku przy chodzeniu pod górę i z górki bolą mnie oba kolana:(. Co robić gdzie się najlepiej udać i jakie badania "wymusić" ewentualnie na lekarzu aby coś zdiagnozować konkretnego.
34 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy rzeczywiście wymagają dokładniejszej diagnostyki - tym bardziej, że objawy się nasilają. Jeśli klasyczne RTG nie wykazało jednak nieprawidłowości, wskazane jest wykonanie USG. Skierowanie uzyska Pani od specjalisty ortopedy.