Ból i pieczenie prawej ręki

Witam!!! Mam 27 lat od jakiegoś czasu boli mnie prawa ręka - ostatnio doszło niewielkie opuchniecie i drętwienie, pieczenie - do tego dochodzi ból w klatce piersiowej - czasami po pracy boli mnie w krzyżu i kości ogonowej a później to już nie potrafię stanąć na prawą nogę ból jest straszny!!! Mieszkam w Grecji więc nie łatwo mi o lekarza - bardzo proszę o odpowiedz jakie ewentualnie powinnam zrobić badania i co może być tego przyczyna... z góry bardzo dziękuję
27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisany ból w obrębie pleców i kończyny dolnej najprawdopodobniej może być odkręgosłupowy, np. przy dyskopatii. Jednak w celu postawienia diagnozy potrzebna jest zawsze wizyta u lekarza i przeprowadzenie badania. Od kręgosłupa również mogą być bóle kończyny górnej, ale ponieważ jest też opuchlizna, co nie jest typowe - również potrzebna jest wizyta u lekarza by wykluczyć m.in. stan zapalny, przeciążenie, zespół cieśnin nadgarstka itp.

W celu oceny kręgosłupa w pierwszej kolejności można wykonać badanie rtg, jednak badaniem diagnostycznym jest dopiero rezonans magnetyczny. Po badaniu lekarskim będzie można ustalić, który odcinek kręgosłupa w pierwszej kolejności powinien być przebadany obrazowo.

serdecznie pozdrawiam!