Ból jajnika po seksie - z czego wynika?

Witam! Ponad tydzień temu kochałam się z chłopakiem. Dziś zaczął boleć mnie prawy jajnik. Zabezpieczaliśmy się prezerwatywę. Miałam dni płodne. Czy jest szansa, że zaszłam w ciążą, czy jest to poważny objaw? Czym to jest spowodowane??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Prezerwatywa nie chroni w 100% przed ciążą. Dlatego powinna Pani po około 2 tygodniach od stosunku wykonać test ciążowy.
Dolegliwości bólowe podbrzusza mogą świadczyć o zbliżającej się miesiączce. Gdyby pojawiła się gorączka oraz patologiczna wydzielina z pochwy konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Może to świadczyć np. o stanie zapalnym dróg rodnych.
Pozdrawiam