Ból jelit i krew w stolcu - co mi dolega?

Jestem Łukasz i mam 16 lat, skończę 17 za tydzień. Opis: czasami, przeważnie parę razy w miesiącu, mam mocne bóle jelit, przeważnie po lewej stronie na dole - pewnie jelito grube - tak jakby był to skurcz, ale to gorsze od skurczu, a jak mam ten ból i idę się opróżnić to ostatnio przeważnie robię stolec twardy, duży, że nie raz nie mogę się... a z bólem tuż po tym robię rzadki stolec co ma trochę krwi i wygląda jak - nie wiem jak powiedzieć, a unoszą się też takie jakby nici itp. Badanie kału nic nie wykryło, bo jak mam robione to badanie to nie mam takiego czegoś tylko same zatwardzenie, a jak dotknę to czuć wyraźnie jelito. Lekarz kiedyś mówił, że to stolec czuć w jelicie. Nie miałem robionej kolonoskopii ani gastroskopii i nie wiem, wie ktoś co to może być?
16 LAT ponad rok temu

Witaj,
Krew w stolcu jest objawem alarmowym wielu chorób układu pokarmowego. Z tego też względu nie rozumiem, dlaczego do tej pory nikt nie zlecił Ci badań endoskopowych. Jeśli masz taką możliwość radziłabym skonsultować się z gastroenterologiem dziecięcym, najchętniej w przychodni przyszpitalnej.
Jednorazowe badanie kału na krew utajoną nie wyklucza patologii w obrębie jelit.
Ze względu na charakter dolegliwości istnieje duże prawdopodobieństwo nieswoistego zapalenia jelit.
Pozdrawiam.