Nudności bez wymiotów oraz żółte stolce

Mecza mnie nudnosci bez wymiotow. Rok temu mialam bolalo mnie jelito grube/luzne zolte stolce ze sluzem.Obecnie sie duzo poprawilo,tylko czasami zdarzaja sie zolte stolce. Bardzo martwia mnie fusowate stolce, tzn ze w nim znajduja sie tak jakby ziarenka maku. Martwie sie, ze to moze byc krwawienie z ukl.pokarm. Badania obrazowe mialam robione w marcy (TK), wyszlo ok tylko duzo gazow w jelicie. Czy jest mozliwosc, ze to cos powaznego,nawet jesli bole ustapily? Martwie sie, ze to cos z nowotworem

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią "ziarenka maku" mogą mieć wiele przyczyn. Mogą być to bowiem niestrawione resztki pokarmu, fragmenty pasożytów i wiele innych. Zdecydowanie wskazana jest dokładniejsza diagnostyka. Przede wszystkim proszę zatem wykonać badanie w kierunku krwi utajonej w kale oraz klasyczne badanie kału.