Ból kolan u 30-latki

Od dłuższego czasu mam problem z bólami kolan. Jestem raczej młodą osobą (30lat) mimo to, właściwie bez powodu, odczuwam dyskomfort podczas chodzenia. Nie jest to ból, który uniemożliwia mi chodzenie, czy wstawanie z łóżka. Jest jednak zauważalny. Niespecjalnie wiem w czym ew. szukać przyczyny, do jakiego lekarza specjalisty się wybrać. Uprawiam sport, zdarzają mi się kontuzje i zakwasy. Jednak mam aktualnie ponad 3 miesiące przerwy, a dyskomfort nadal mi towarzyszy. Będę wdzięczna za sugestie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wskazany jest kontakt z ortopedą. Konieczne może się okazać zbadanie kolan i wykonanie ew. badań obrazowych (w tym przede wszystkim RTG). Wykluczyć należy wpływ ew. urazów w przeszłości. Na obecnym etapie nie można jednoznacznie określić przyczyny dolegliwości i konieczne jest rozpoczęcie diagnostyki.