Nieustający ból kolan u 21-latki

Witam ! Jestem osobą młodą , niedawno skończyłam 21 lat, zaś od 2 lat zmagam się z nieustającymi bólami obydwu kolan. Byłam u paru specjalistów, stwierdzili, że mam chondromalacje stawów.Zalecli kuracje w postaci tabletek Flexove.Dostałam również Suplasyn w postaci zastrzyków w kolana oraz fizykoterapie.Niestety bóle zamiast ustać, stały się coraz silniejsze, niedawno zaczęly nawet puchnąć.Proszę o poradę, co mam dalej robić w takie sytuacji!Czy mogą to być oznaki innej choroby np. bakteryjnej?

Witam,

Jezeli dolegliwości trwają już bardzo długo a leczenie proponowane przez ortopedów nie przynosi rezultatów sugeruje zweryfikować diagnozę przez wykonanie USG, a najlepiej rezonans magnetyczny. Z wynikiem prosze udać sie do ortopedy i zaplanować leczenie. Jeżeli chondromalcja stawów rzepkowo-udowych sie potwierdzi, byc moze będzie konieczna u Pani artroskopia stawów kolanowych.

Pozdrawiam,

dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu