Codzienny ból kolan u 21-latki

Witam. Mam na imie Sabina mam 21 lat. 165cm oraz 63kg Mam problem z kolanami. Lekarz stwierdził ze mam krzywe kolana. Rzepki pracują tylko w kilku procentach. Kazał kupić stabilizatory na kolana (ubierać gdy boli a boli bardziej jak mam ubrane) lecz kolana bolą mnie codziennie a zwłaszcza na zmiane pogody i deszcze. Kazał jeździć rowerem lecz przy tym nasila sie ból. Zauważam, że jest coraz gorzej. Prosze o jakąś poradę. Jak z tym bólem walczyć.

Witam,
Jeżeli Pani kolana bolą podczas kucania, klękania, chodzenia podchodach to najprawdopodobniej choruje Pani na chondropatie stawów rzepkowy-udowych. Bezwzględnie wymaga Pani leczenia. Sugeruje kontrole u ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia