Ból kolana i okresowe napady bólu w łydkach

Witam od pewnego czasu nęka mnie ból kolana prawego po lewej stronie. Dodatkowo czasami czuję że to miejsce pulsuje, można określić to jako skurcze. dodatkowo oprócz bólu kolana który mnie nęka całodobowo zdarzają się chwilowe bóle w innych miejscach. takich jak tył łydki czy kolana. Na zdjęciu rentgenowskim nie stwierdzono zmian. Natomiast na USG mam dopiero umówioną wizytę.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
W rtg nie mamy możliwości oceny miękkich elementów stawu - więzadeł i łąkotek, a to właśnie ich uszkodzenia częściej niż dysfunkcje samych kości powodują dolegliwości związane z pracą stawu kolanowego. Układ ruchu jest ze sobą wzajemnie powiązany, zapewne odciąża Pan bolące kolano, co może dawać z kolei objawy bólowe związane z przeciążeniem w innych miejscach - w łydce, pośladku,a nawet kręgosłupie. Do czasu ustalenia konkretnej przyczyny dolegliwości proszę wspomagać się ogólnie dostępnymi lekami przeciwbólowymi.