Ból kolana o niskim natężeniu i strzelanie kości a możliwość stosowania ćwiczeń na wzmocnienie

Witam, od pewnego czasu mam problem z lewym kolanem. Mianowice od czasu do czasu doskwiera mi ból, o raczej niskim natężeniu, do tego dochodzi nieustanne "strzelanie" przy jakimkolwiek ruchu kolanem. Czasem kolano potrafi "strzelić" dość boleśnie. Lubię uprawiać sport, ale czuję pewnie dyskomfort podczas ulubionych dyscyplin, takich jak jazda na rowerze czy trucht. Czy mogę stosować jakieś ćwiczenia na wzmocnienie, czy powinnam wybrać się do lekarza?

Witam,
proponuję mimo wszystko udać się do lekarza w celu zdiagnozowania problemu. Problemy z kolanem mogą być różne: od poluzowania więzadeł, problemy z łękotką, zmianami zwyrodnieniowymi chrząstki, problemu z kaletką maziową. Strzelanie w kolanie może spowodować stan zapalny który będzie dla Pani bardzo nieprzyjemny.

Pozdrawiam